SUUREJÕE PUHKEKESKUSE KANUUMATKAD PÄRNU JÕEL

Otse Pärnu jõe kaldal asuv Suurejõe puhkekeskus (www.suurejoe.ee) sobib suurepäraselt Teie kanuumatka algus- või lõpp-punktiks.

Kanuumatk on üks parimaid viise koos oma pere, sõprade või kolleegidega meeldivalt aega veeta ning samaaegselt ühendada sportlik tegevus puhkusega. Meie korraldatavad kanuumatkad toimuvad Pärnu jõel ja marsruutide valikuid on mitmeid. Siin on mõned näited:

Samliku – Suurejõe puhkekeskus: 16 km (3-4 h)

Matk algab Samliku külast vana koolimaja juurest. Matka kolmandal kilomeetril asub üle-eestiliselt tuntud C. R. Jakobsoni talumuuseum Kurgjal. Siinse veskitammi juurest tuleb kanuud mööda vedada. Edasi kulgeb matk suuremate takistusteta kuni Suurejõeni välja.

Kurgja – Suurejõe puhkekeskus: 13 km (3-4 h)

Matk algab Kurgja külast C. R. Jakobsoni talumuuseumi juurest. Eelneval kokkuleppel on võimalik talumuuseumist toitlustust ja ekskursiooni tellida. 2021. aastast on värskelt renoveeritud Kurgja muuseumi peahoones avatud uus püsinäitus – „C. R. Jakobson Eesti vaimupõllu ärataja” (vt lisaks: https://maaelumuuseumid.ee/c-r-jakobsoni-talumuuseum).

Suurejõe puhkekeskus – Vihtra: 7 km (1,5-2 h)

Matk algab otse Suurejõe puhkekeskuse alt ja lõpeb Vihtra külas. Vihtra südames asub kena rippsild, mis on kanuumatka lõpukohast väikese jalutuskäigu kaugusel. Samuti tegutseb siin külas 2021. aastal avatud omanäoline toitlustuskoht KUUR.

Kaart algus- ja lõpp-punktidega:

Kanuumatka osalustasu on 20 eurot matkaja kohta.
Hind sisaldab: kanuude vedu, mõlasid, ohutusveste, instruktaaži, autojuhtide transporti matka algus- ja lõpp-punkti vahel. Kanuud on kolmekohalised, täiskasvanud matkavad nendega enamasti kahekesi kanuus.

Soovi korral on võimalik juurde tellida matkajuhiteenus (50 € grupi/seltskonna kohta).
– vee peale tuleb kaasa matkajuht, kes jääb üldjuhul viimasesse kanuusse;
– matkajuht hoolitseb selle eest, et matk kulgeks sujuvamalt – ta tunneb jõge ja piirkonda;
– võimalusel tutvustab matkajuht teele jäävaid vaatamisväärsusi, veelinde ja -loomi.

Lisaks on meil veel mitmeid lühemaid ja pikemaid kanuumatkade marsruute ning saame aidata ka mitmepäevaste matkade organiseerimisel. Ka on võimalik kombineerida jalgsi- ja kanuumatk (nt alguses matkame metsas ja seejärel juba jõel).

Kui Teil on täpsustavaid küsimusi või ettepanekuid, siis olge head ja võtke ühendust – aitame hea meelega!

Matkade tellimine ja lisainfo:

Indrek Bachman
Samliku OÜ matkakorraldaja
E-post: indrek@kanuutaja.ee
Telefon: +372 5697 8300